Aida Starter Vissuke, 20kg

Vasikad
Lambad

Koostis: purustatud oder, nisujahu, sojakook, purustatud mais , ekstrudeeritud lina,lõssipulbri asendaja, õllepärm, dekstroos kaltsiumkarbonaat , NaCl, Ca-Nafosfaat, melass.

Toorproteiin 19 %, toorrasv 4,4 %, toortuhk 6,0 %, toorkiud 4,5 %, kaltsium 0,8%, fosfor 0,4 %

Aida starter Vissuke on välja töötatud spetsiaalselt, tagamaks kõrget söömust esimestel elukuudel. Seda võimaldavad spetsiaalselt noorloomadele valitud aromkaatsed komponenedid.

  • Nutex- on maitsev, kõrge energiasisaldusega ning hea oomega-3-rasvhapete allikas.Ekstrudeerimine tagab sööda väga hea seeduvuse ja toitainete omastatavuse.
  • Levabon Rumen – prebiootiline lisand. Pärmseente spetsiifiline töötlus võimaldab loomadel kasutada rakusiseseid bioaktiivseid komponente: nukleiinhapped, mannaanid, beetaglükaanid.
  • Digestrom Bos– antibakteriaalne ja rakuepiteeli põletikuvastane toime! Stimuleerib seedeensüümide tootmist organismi poolt.
  • Biotronic TOPP3-spetsiifiline antibakteriaalne Gram-negatiivsete bakterite arengut pärssiv ja mikrofloora arengut stimuleeriv segu orgaanilistes hapetes, eeterlikest õlidest ja fütogeensetest komponentidest.

Startersööda kõrge proteiinisisaldus ning mineraalid-vitamiinid tagavad tugeva immuunsüsteemi-loomade haigestumise risk väheneb.

Kasutamine:

Segasööt piimavasikatele alates teisest elupäevast. Söödetakse vabalt – isu järgi. Võõrutades peab vasikas sööma 2 kg Aida starterit Vissuke päevas. Soovitatavad kogused vasikatele on

Vasikatele 0-1 kuu  0.5 kg, 1-2 kuud 0.5-1 kg, 2-3 kuud 1.5 kg, 3-6 kuud 2-3 kg

Netokaal: 20 kg

Mükotoksiinide roll rohusilo kvaliteedis.

Miks rohusilo kvaliteet? Temperatuuri tõus ja järk-järgult pikemad päevad on märgid sellest, et kevad on tulemas ja silohooaeg algab peatselt. Rohusilo on põhisööt, mida anname loomadele …

Startersööda tähtsus vasikate võõrutamisel

Üks vasikakasvatuse eesmärkidest on saavutada varakult hea vatsa areng, et pärast võõrutust jätkuks vasika kasv probleemideta. Vasikaid võõrutatakse erinevate kriteeriumite alusel, nagu näiteks vanuse, juurdekasvu või …

Oomega-3 rasvhapped – leidumine ja vajalikkus

Kadri Zirnask, Anu Ait OÜ veisekasvatuse söötmisspetsialist Juhan Oks, Anu Ait OÜ taimekasvatuse tootejuht Mis on oomega-3 rasvhapped ja kus neid leidub? Oomega-3 rasvhapped kuuluvad polüküllastamata …

Loe kõiki artikleid
Kirjuta meile
Privacy Policy