6 näpunäidet farmis veedetud aja efektiivseks kasutamiseks

SARA SCHAFER August 24, 2022

Kas tunnete, et teie ülesannete nimekiri ületab kaugelt tunde ööpäevas? Või tunnete, et veedate terve päeva lihtsalt tulekahjusid kustutades ega keskendu kunagi farmis olulistele töödele? “Kui te oma päeva ei juhi, juhib teie päev teid,” ütleb Mary Kelly, produktiivsete juhtide tegevjuht  ja 20-aastasestaaziga mereväe veteran.

“Kui võtad aja üle kontrolli ja kasutad seda targalt, vabastad end uuteks võimalusteks. Kontroll oma aja üle kaitseb teid tarbetu stressi eest ja võimaldab teil planeerida soovitud edu. Need strateegiad aitavad teil oma aega rohkem kontrollida ja oma ajakava omada, ütleb ta. Sinu eesmärk: Ole oma ajaga väga strateegiline

 

  1. LOOGE IGAPÄEVANE ÜLESANNETE LOEND

Kui teil on oma nimekiri olemas, planeerige kogu oma päev, ütleb Kelly. Lisage väikesed detailid, näiteks 5-minutiliste või 10-minutiliste pauside tegemine.

“Tea, mida sa tahad teha ja tee ruumi ootmatustele,” ütleb ta. “Kui kriitiline ja planeerimata probleem vajab tähelepanu, leidke viis, kuidas sellega tegeleda, tehes samal ajal olulisi ülesandeid.”

Selge plaan igaks päevaks suurendab keskendumist, lisab Dairy Strategiesi vanemkonsultant Bob Milligan. “Ebakindlus ja otsustamatus suurendavad stressi,” ütleb ta. “Selle plaani väljatöötamine võib olla osa teie päevalõpu rutiinist.”

  1.  KASUTAGE TOOTLIKKUSE TEHNIKAT

Kas teil on pikka aega raskusi suurele projektile keskendumisega? Kasutage Pomodoro tehnikat , soovitab Kelly. See tehnika leiutati 1980. aastatel ja on nime saanud klassikalise tomatikujulise köögitaimeri järgi. (Pomodoro on itaalia keeles tomat).

  1. samm: Seadke taimer 25 minutiks ja andke ühele ülesandele selleks ajaks jagamatu tähelepanu.
  2. samm: kui taimer annab märku, tehke paus ja tehke 5 minuti jooksul täiesti teist tegevust.
  3. samm: Pärast 5-minutilist pausi kulutage veel 25 minutit algse ülesande kallal töötamiseks.
  4. samm: tehke veel üks 5-minutiline paus; hinga, raputa, korda!

 

 

3.  PUHASTAGE SEGADUS

Kas näete oma laua katkendeid ainult hunniku all? Need väga oluliste paberite ja muu segaduse virnad võivad kiiresti laieneda, et täita mis tahes ruumi.

“Iga nädal planeerin tööruumi koristamise,” ütleb Kelly. “Ma võtan kõik laualt maha ja siis paigutan need kaustadesse, viskan ära või korrastan. Lihtsam on olla produktiivne ja käike vahetada, kui mu tööruum on puhas ja korrastatud.”

  1. KASUTAGE ÜLESANDE AJAPROGNOOSE

Teadke, millised ülesanded on teie peamine prioriteet, ja märgistage need oma As ja Bs ning 1-2-3s, soovitab Echelon Managementi president Mark Faust.

“Sa tead, mida sa pead kõigepealt tegema; seejärel hakake iga prioriteedi kõrvale panema ajaprognoosi,” ütleb ta. “Liitke oma nimekirjas olevad töötunnid kokku ja kui see ületab seitset töötundi, siis lükake mõned asjad homseni. Pikad nimekirjad aeglustavad sind.”

 

 

  1. LOOGE HARJUMUSI EESMÄRKIDE SAAVUTAMISEKS

“Oma harjumuste jälgimine annab teile visuaalse meeldetuletuse kõigist edusammudest, mida teete, kuid veenduge, et see oleks saavutatav eesmärk,” ütleb Kelly.

Näiteks kui teil on vaja uuendada kõigi renditud talude rendilepinguid, seadke igapäevane eesmärk vaadata üle kaks või kolm. Tehke seda teatud arv nädalaid ja töö on tehtud.

“Liiga suure eesmärgi seadmine on üle jõu käiv ja viib sageli allaandmiseni,” ütleb ta. “Oma edusammude nägemine annab teile rohkem energiat, et edasi liikuda.”

 

 

  1. TÖÖ ENNE TÄHTAEGA

Me kipume üle hindama, mida me saame lühiajaliselt teha, ja alahindama seda, mida me saame teha pikas perspektiivis. Selle tulemusena, ütleb Kelly, jätavad paljud inimesed tähtajad vahele, sest need on ebareaalsed.

“Nad ei planeeri oma tööd korralikult, nad viivitavad ja siis on nad hiljaks jäänud,” ütleb ta. “Seadke tähtajad, et vältida viivitamist või seda suhtumist, mida mul on veel palju aega teha.”

Tähtajad innustavad tegutsema ja parandavad tootlikkust. Kelly nõuanne: Määrake igale eesmärgile ja ülesandele tähtajad. See aitab meil tõhusamalt töötada õigete tulemuste nimel.

 

Kirjuta meile
Privacy Policy