SA EMÜ Joosep Tootsi Fond

5. novembril Eesti maaülikooli aktusel kuulutati välja Noore loomaarsti/ loomakasvataja stipendiumi ja preemia tänavused laureaadid. Toetusrahad on suunatud produktiivloomadele pühendunud noorte loomaarstide enesetäiendamiseks ja tulevikulootuste õpingute ergutamiseks.
500-eurose stipendiumi pälvib Eesti Maaülikooli veteriaaria eriala üliõpilane Kristo Ambus, kelle siht on pühenduda karjatervisele, haiguste ennetamisele ning ka piimakarja majanduslikule analüüsile ehk kõikidele jätkusuutlikkuse aspektile. Stipendiumikomisjoni hindab noore tulevikutalendi sihikindlust ja pühendumist töömahukale valdkonnale.
Noore loomaarsti/loomakasvataja preemia (1200 eurot) laureaadiks osutus praktiseeriv noor loomaarst Matis Pääslane. Noore praktiku esitas preemiale tema tööandja Tartu Agro AS, kelle juhi Meelis Robami sõnul on Matis Pääslane ettevõttes liikumapanevaks jõuks: „Matis läheneb süsteemiselt, et terve karjatervise valdkond – noorkari, sõratervis, ainevahetus, udaratervis ja sigimine – toetaksid loomade tervist, heaolu ja seeläbi majandusliku põhjendatust. Ta on loonud eesmärgiteadlikkuse ning püüab seda igapäevaselt meeskonnale edasi anda, misjärel töötame tegevusvariandid meeskonnaga koos välja. Talle meeldib hinnata teostust ja tulemusi ning neid analüüsida.“
Noore loomaarsti/ loomakasvataja fond on SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodud allfond, mis on ellu kutsutud toetamaks loomakasvatuse või veterinaarmeditsiini erialal õppiva üliõpilase õpinguid ning lisaks tunnustada ka juba tööd alustanud noore praktiku tegevusi, kelle tegevus on suunatud produktiivloomadele.
Fondi on panustanud sadakond ettevõtet ja eraisikut enam kui 8000 euroga, mis tagab stipendiumite ja preemiate jätkumise ka järgmistel aastatel. Fond on annetusteks avatud kõigile, kes soovivad loomakasvatuse või loomaarsti tulevikutalente toetada.
Foto kirjeldus ei ole saadaval.
Võib olla pilt järgmisest: 4 inimest, inimesed seisavad ja siseruumides
Võib olla pilt järgmisest: üks või mitu inimest, inimesed seisavad ja siseruumides
Kirjuta meile
Privacy Policy