Glunergy – vatsa kaitstud glükoos- katsetatud Eesti farmides

Glunergy

 

Pärast poegimist on lehm negatiivses energia bilansis ning lüpsab oma kehavarude arvelt. Iga tootja eesmärk on seda perioodi hoida võimalikult lühikesena, et tagada looma hea tervis ning efektiivne taastootmine.

Tänu oma unikaalsele tehnoloogiale on Glunergy hea energia allikas üleminekuperioodiks. Vatsaskaitstud glükoos imendub peensoole alguses. Rasvakuul, mis glükoosi kaitseb laguneb õigetes pH tingimustes ning kaitse toimib ka 60 C temperatuuri juures.

2022-2023 läbi viidud söötmiskatses näitas Glunergy väga tugevat mõju lehmade piimatoodangule ja energiakorrigeeritud piimale. Võrdluses kontroll-grupiga tõusis ka rasva ja valgu % lisaks piima kilogrammidele.

2023 aastal läbi viidud suuremahuline tootmiskatse kinnitas Glunergy positiivset mõju lehmade piimatoodangule ning ka ülekanduvat mõju pärast toote kasutamise lõpetamist. Katse grupp sai Glunergyt 21 päeva, alates 5-ndast laktatsiooni päevast. Võrdluses kontroll-grupiga on näha intensiivsemat ja stabiilsemat toodangu kasvu esimesel 40-nel laktatsiooni päeval.

Tootmis katse viidi läbi perioodil Juuli kuni Oktoober. Hästi omastatav energia toetas loomi perioodil, kui temperatuurid küündisid 30-ne pluss kraadini.

Kasutamine: 200 g päevas esimesed 40 laktatsiooni päeva.

 

Kirjuta meile
Privacy Policy