Anu Ait – alternatiiv antibiootikumidele loomakasvatuses! EPA 2019

Anu Ait osaleb Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel 2019.

Kogu sündmuse vältel 31.10 – 01.11 on võimalik külastada Anu Aida messiboksi ning 31. oktoobril kell 12:30 – 13:30 Eesti Maaülikooli katsefarmi juhataja, loomaarst Birgit Aasmäe seminari “Antibiootikumid – nii sõbrad kui vaenlased”. 

Anu Aida moto läbi aastate on olnud looma tervis. Meie söötade eesmärk on lisaks täisväärtusliku ja mitmekesise söötmise ka looma tervise toetamine ja vastupanuvõime tugevdamine läbi seedetrakti.

Sellel aastal soovime näidata, et noorloomakasvatus on tavatingimustes võimalik ka ilma antibiootikumideta.

Antimikroobne resistentsus on tõsine globaalne probleem

80% kogu maailma antibiootikumidest kasutatakse põllumajanduses. Kuid mitte haiguste raviks, vaid ennekõike haiguste ennetajana halbade elutingimuste kompenseerimiseks ning kasvustimulaatorina.

Nii Euroopa Toiduohutusamet (EFSA), Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja mitmete teiste organisatsioonide hinnangul pärineb ca 70% inimeste nakkushaigustest loomadelt. Antibiootikumide väärkasutamise tõttu loomakasvatuses muutuvad inimestele ohtlikud bakterid resistentseteks ja ei allu enam antibiootikumidega ravile. Euroopa Liidu hinnangul sureb igal aastal ligi 25 000 inimest just resistentsete bakterite tõttu.

Anu Ait soovib tulevikku, kus meie lapsed ja lapselapsed on terved. Seetõttu kasutame oma söötades Biomini teadlaste poolt välja töötatud komponente ja nende kontseptsiooni. 

Looma tervist hoides saame vähendada antibiootikumide kasutamist ning seeläbi antibiootikumide sattumist loodusesse ja meie toidulauale! 

Tule Anu Aidale EPA 2019 messil külla ja registreeru meie seminarile!

Anu Ait on läbi aastate teinud tihedat koostööd Eesti Maaülikooliga, et loomakasvatus ja söötmine oleks teaduspõhine. Ka EPA 2019 messi raames on meil heameel teha koostööd Eesti Maaülikooliga, mille katsefarmi juhataja Birgit Aasmäe arutleb Anu Aida korraldatud seminari raames teemal: Antibiootikumid – nii sõbrad kui ka vaenlased!

“Antibiootikumide ja teiste antimikroobsete ainete vastutustundlik kasutamine veterinaarmeditsiinis tagab, et loomad ei muutuks resistentsete mikroobide reservuaariks ning et ka meie lastel ja lastelastel on võimalik antibiootikume ravivahendina kasutada.”

Birgit Aasmäe

Ootame kõiki loomakasvatusettevõtete juhte, loomakasvatusjuhte- ja spetsialiste seminarile ERMi A-osas, Matthias Johann Eiseni auditooriumis 31. oktoobril kell 12.30-13.30. EPA 2019 pileti/kutsega on osalemine tasuta!

Kasuta võimalust ja registreeru, sest kohtade arv on piiratud ja registreerumine on avatud vaid kuni 24. Oktoobrini.

Registreeri end SIIN

Kohtume EPA 2019 messil!

Soovid rohkem infot? Kirjuta meile!

  Sõnum

  Anu Hellenurme

  tegevjuht

  anu@anuait.ee
  +372 501 0842

  OÜ Anu Ait
  Betooni2a,Tartu 51014
  Reg. NR. 10566843

  Kirjuta meile
  Privacy Policy